Hazard – niebezpieczne uzależnienie ?

Posted on

leczenie hazardu

Jak to jest z hazardem ?

Czy każdy kto gra w gry hazardowe jest uzależniony? Niekoniecznie. Jest natomiast bardzo cienka granica między niegroźnym hobby a bardzo niebezpiecznym uzależnieniem jakim bez wątpliwości jest uzależnienie od hazardu. Wszystko zależy od tego jak zachowujesz się gdy przegrasz jakąś sumę pieniędzy. Praktycznie u każdego człowieka w takiej sytuacji wytworzy się w mózgu poczucie winy , spadek nastroju i szybka chęć odegrania się. Jeśli działasz impulsywnie i szybko obstawiasz kolejne zakłady aby tylko się odegrać – to może świadczyć o początku uzależnienia od hazardu.

W takiej sytuacji należy szybko reagować ponieważ, ponieważ uzależniony nie poradzi sobie sam z tym problemem nałogu. Należy wtedy wyszukać jakiś dobry prywatny ośrodek odwykowy , który zaopiekuje się pacjentem kompleksowo.

Głośna była sprawa Kamila Grosickiego , który leczył się z hazardu w ośrodku otu stare juchy, całe szczęście dla Kamila, udało mu się skutecznie wyjść z nałogu. Jak sam przyznał – najważniejszy był czas już po wyjściu z ośrodka terapii uzależnień – wtedy dopiero zaczyna się walka z samym sobą.

Tags: , , , , ,