Atrakcyjny wypoczynek

Posted on

Wyjeżdżając na urlop pragniemy przede wszystkim odpocząć od pracy oraz trudów życia codziennego, ale także zwiedzić nowe dla nas miejsca. Przepisem na udane wakacje jest dobry pomysł. Jedną z bardzo atrakcyjnych form spędzania swoich wakacji są rejsy wycieczkowe.

Po mimo tego, że tego typu forma wypoczynku jest bardzo popularna na całym świecie od wielu lat, polscy turyści dopiero ją odkrywają. Coraz więcej biur podróży posiada w swojej ofercie rejsy wycieczkowe po basenie morza śródziemnego, po Karaibach oraz norweskich fiordach, a także te tańsze – polskie rejsy wycieczkowe po Wiśle. Wraz ze wzrastającym zainteresowaniem tą formą spędzania urlopu zmienia się również oferta. Wśród najpopularniejszych krajów do których można zawitać w trakcie rejsu należy przede wszystkim wymienić Włochy, Grecję, Chorwację, Hiszpanię, Francję, Danię, Norwegię, Meksyk oraz Puerto Rico – są one znacznie droższe od tych po Wiśle, ale też oczywiście na wyższym poziomie. W ostatnich miesiącach wraz z powstaniem parku nad rzeką Wisłą, nasza rzeka staje się coraz bardziej popularna. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj. Wracając do rejsów tych nie na terenie Wisły.

Rejsy wycieczkowe łączą w sobie najlepsze cechy takich form wypoczynku jak pobyt w luksusowym hotelu, wyjazd nad morze oraz zagraniczna wycieczka. Przebywając na statku wycieczkowym można korzystać z wielu dostępnych na pokładzie atrakcji. Każdy na pewno znajdzie tam coś dla siebie, dla zwolenników sportu są liczne boiska, korty i baseny. Dla osób lubiących relaks są kąpiele słoneczne oraz zabiegi Wellness Spa. Osoby lubiące nocne życie będą mogły spędzić wieczór pełen wrażeń w jednym z barów, nocnych klubów lub kasyn.

Podczas pobytu statku w porcie uczestnicy i pasażerowie mogą wziąć udział w wycieczce po danym mieście. Jest to usługa odrębna od kosztów rejsu, jednak wiele osób decyduje się na tę niepowtarzalną szansę zwiedzenia wielu interesujących krajów.

W cenę rejsu wliczone są przede wszystkim kabina (wraz z usługami dodatkowymi), posiłki na statku, bezpłatny dostęp do większości atrakcji na pokładzie, a także wszelkie opłaty portowe. Większość ofert umożliwia darmowy rejs dla dzieci w określonym wieku pod warunkiem, ich pobytu w kabinie z rodzicami. Mogło by się wydawać, że cena takiego rejsu jest wysoka. Atrakcje zawarte w ofertach biur podróży sprawiają jednak, że ceny są bardzo korzystne. Dodatkowo, Podobnie jak w przypadku innych wczasów rejsy wycieczkowe są bardzo często objęte ofertą last minute.

 

Źródło zdjęcia: wikipedia.

Tags: