Angielski dla dzieci Tarchomin

Posted on

angielski tarchomin

Szkoły językowe i korepetytorzy na Tarchominie.

Ostatnio ktoś zadał pytanie , co jest lepsze, posłać dziecko do szkoły językowej czy zapewnić dziecku jakiegoś dobrego korepetytora ? To bardzo dobre pytanie. Może na początku przeanalizujmy jakie są plusy i minusy zarówno korepetycji jak i szkół nauczania języka angielskiego czy np. niemieckiego.

Szkoły językowe :

Na Tarchominie jest wiele szkół językowych, koszt jednej lekcji dla rodzica to wydatek około 70 zł , jest to kwota porównywalna ze stawką za godzinę indywidualnych korepetycji. Jest to minus dla szkół a na korzyść dla korepetytorów, ponieważ za podobną stawkę dzieci nigdy nie będą miały zapewnionej takiej uwagi w szkole jak to będzie podczas korepetycji. Na plus szkół językowych można zaliczyć profesjonalne autorskie programy nauczania – oczywiście jeśli szkoła takie posiada.

Korepetycje :

Tu można wymienić same plusy. Dobry korepetytor będzie posiadał swój własny program nauczania i optymalną stawkę za godzinę korepetycji – tak jak np. korepetytorka angielski dla dzieci tarchomin  oraz przede wszystkim spore doświadczenie jako nauczyciel i korepetytor. Podczas korepetycji można indywidualnie dla jednego ucznia dostosować program nauczania. W szkole językowej nie zawsze jest to możliwe.

Podsumowując : To rodzic samodzielnie musi podjąć ostateczną decyzję , czy wybierze korepetycje czy zdecyduje się zapisać dziecko do szkoły językowej.

Tags: , , ,