Jak zapobiegać odleżynom

Posted on

Jeśli chcemy zapobiegać odleżynom, powinniśmy dbać o dietę, o ruch, a także stosować lecznicze masaże rehabilitacyjne. Po takie masaże nie trzeba jeździć do gabinetów, są firmy takie jak rehabilitacja domowa Wrocław, które przyjadą do Twojego domu i wykonają zabieg rehabilitacyjny. Skóra powinna być przez nas dokładnie osuszana codziennie – nie można dopuszczać do powstawania nadmiaru wilgoci, zwłaszcza gdy zawilgocona skóra znajduje się pod ubraniem lub pod pościelą. Są to idealne warunki do powstawania odleżyn. Podczas wycierania ze skóry nadmiaru wilgoci, należy nie przecierać jej mocno, bo to powoduje pogarszanie się stanu osoby zagrożonej powstawaniem odleżyn. Zamiast mocnego tarcia, należy wysuszać skórę po kąpieli lub prysznicu zwyczajnym dotykaniem skóry ręcznikiem.Wózki inwalidzkie można wyposażyć w poduszki przeciwodleżynowe.

Ponadto, powinniśmy używać na co dzień oliwki, która będzie miała za zadanie odpowiednio natłuścić skórę. Odpowiedni poziom nawilżenia oraz natłuszczenia jest niezwykle pożądany. Zamiast oliwki, stosowane mogą być także wazeliny w płynie oraz inne kosmetyki, które produkuje sie jednocześnie dla dzieci: takie kosmetyki z łatwością przechodzą wszelkie atesty bezpieczeństwa, dlatego można być pewnym ich stosowania. Ciekawie działa również limonag w płynie.

Jednakże nie zapominajmy jednocześnie, że żadne kosmetyki nie będą tak dobrze działały jak najzwyczajniejsza profesjonalna poduszka przeciwodleżynowa. Poduszkę taką można dostać w każdym sklepie z zaopatrzeniem ortopedycznym, a także w każdej firmie, która zajmuje się rozprowadzaniem sprzętu rehabilitacyjnego na terenie naszego kraju – sprzedając wózki, niejedna firm dostarcza również poduszki przeciwodleżynowe.